Scroll Top
Szamarzewskiego 56, 60-569 Poznań

Zalany laptop, tablet lub telefon

naprawa laptopa po zalaniu

Zalałeś swojego laptop czy tableta? Masz problem z jego uruchomieniem, wyłącza się lub nie działa klawiatura? To najczęstsze objawy sprzętu komputerowego po zalaniu. Naprawa zalanego laptopa Poznań to jednak nie problem! Nasz serwis zajmuje się profesjonalną naprawą elektroniki po zalaniu jakimkolwiek płynem. Skontaktuj się z nami, a usterka zostanie naprawiona jak najszybciej!

Naprawa zalanego laptopa Poznań serwis komputerowy

Nieważne czy była to zwykła woda, napój czy alkohol, wszystkie płyny mają negatywny wpływ na działanie elektroniki. Właśnie dlatego nie zaleca się spożywania posiłku podczas pracy na laptopie. W laptopie prawie w każdym przypadku po zalaniu sprzętu konieczna jest wymiana klawiatury. Jej układ elektroniczny jest na tyle wrażliwy, iż można go uszkodzić nawet podczas czyszczenia klawiatury domowymi sposobami. Na przykład wilgotną szmatką. Zalane elementy, nawet jeśli działają, mogą ulec korozji i przestać funkcjonować po dłuższym czasie. Dlatego też naprawa zalanego laptopa bardzo często obejmuje wymianę klawiatury. W laptopach i tabletach jeśli płyny dostaną się do wnętrza obudowy, mogą poważanie uszkodzić ich elektronikę. Ważne, by w przypadku zalania swojego sprzętu odłączyć go od zasilania zewnętrznego (ładowarka), ale także w miarę możliwości sprzętowych wyjąć również baterie. Należy również odłączyć wszystkie urządzenie peryferyjne. Laptop najlepiej odwrócić do „góry nogami” na suchej powierzchni. Nie zalecamy ustawiać go w tzw. piramidkę, gdyż płyn może wtedy ściekać wewnątrz laptopa po elektronice.

naprawa po zalaniu poznań
serwis po zalaniu poznań

NAPRAWA ZALANEGO TELEFONU I TABLETU POZNAŃ

Zarówno w przypadku zalania komputera, jak i telefonu lub tabletu, sprzętu nie należy suszyć suszarką. W ten sposób możesz uszkodzić zewnętrzną plastikową obudowę, a wnętrze i tak zostanie mokre. Z zalanym laptopem czy tabletem nie należy zwlekać z naprawą, gdyż płyta może skorodować. Skutkiem tego będzie powstanie pleśni lub śniedzi. W takim przypadku naprawa zalanego laptopa, telefonu lub tabletu może być o wiele bardziej kosztowna.

Po odczekaniu około doby, laptopa odwiedź serwis laptopów wyposażony w specjalistyczny sprzęt do czyszczenia płyt głównych (wanny ultradźwiękowe z odpowiednim środkami chemicznymi). W MJ Komputery możesz na to liczyć! Gdy sprzęt trafi w nasze ręce, elektronika zostanie poddana oczyszczaniu oraz zdiagnozowane zostaną ewentualne uszkodzenia. Szczególnie narażone na awarię to tasiemki komunikacyjne, sloty taśm, układy SMD i wszelkie płytki drukowane. W przypadku zalania laptopa dojść może do wypalenia ścieżek i/lub zwarcia elementów płyty głównej. W przypadku problemów z laptopem, wybierz nasz serwis. Zadbamy o to, by jak najszybciej nadawał się do dalszego użytkowania!

Posiadamy profesjonalny sprzęt, dzięki któremu darmowa diagnoza i naprawa układu lub wymiana konkretnych elementów nie potrwa zbyt długo!

Call Now Button